satanizm – jako jedna z dróg

by Igor Amelkovich

Postawa satanisty to postawa kwestionowania, które należy rozumieć jako stawianie pytania „dlaczego?”, „jaki jest cel?”. Kwestionowanie nie oznacza mechanicznego negowania – tak jak często się zarzuca satanistom.

Ja jestem tym, który zagląda przez dziurkę od klucza, przez szpary desek. Tym który podgląda by odnaleźć tajemnice, aby zobaczyć i zrozumieć więcej. Oczywiście to co mogę zobaczyć może być dla mnie rozwijające, niszczące, podniecające albo deformujące.

Siła poznania jest motorem wiedzy i rozwoju. Poznawanie satanistyczne przebiega na różnych płaszczyznach, które są intuicyjnie podpowiadane. Idiota nie musi myśleć nad tym jak żyje, on się martwi by przeżyć.

Satanizm jest postawą życiową i egzystencjonalną. Filozoficzną i duchową. Przyjmowanie ograniczeń jako podstawy funkcjonowania jest działaniem antyludzkim i zwyczajnie głupim. A jednak… większość ludzkości tak postępuje. Odkrywcy i wynalazcy zawsze byli jednostkami, które patrzą inaczej i dalej… wbrew zaszczepionym zasadom i wierze.

Istota, której wypatruje – mądra, spokojna i potężnie uzmysłowiona, pełna energii – jest moim celem. Nie musi i nigdy nie będzie nazwana. Do tego personifikacja nie jest potrzebna, ale wykorzystujemy ją bo wymaga tego ludzka ułomność. Gdy pokonamy własną ślepotę i nieczułość, znajdziemy piękno prostych pytań i równie światłych odpowiedzi.

Istota o której wspominam jest w nas. Śpi, pogrążona w letargu – jest wspaniała i zniewolona. Przez nas.

Satanizm ma swoje limity jako idea i koncepcja. Jest jednak formą, która odrzuca dogmaty i zgniliznę treści przyniesionych przez…

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s