Lokalizacja systemu wartości


Wartości ludzkie przeważnie są umiejscowione poza człowiekiem.

Oznacza to tyle, że za cele i dążenia obiera się posiadanie, zdobywanie i gromadzenie. Skoro globalny pociąg do posiadania „wartości” uznanych społecznie – takich jak dobra materialne, władza i dominacja nad innymi, pozycja w społeczeństwie (ludzi o takiej samej konstytucji wartości) stanowi o wartości człowieka w jego oczach, to można wysnuć wniosek, że JEGO wartości są poza nim. Znajdują się na zewnątrz, nie mogą mieć znaczenia bo są przedmiotami, stanem fizycznym. Jeżeli człowiek wartościuje się przez taką hierarchię to znajduje się na mglistej ścieżce, która ma go zaprowadzić do ułudy tzw. szczęścia i spełnienia.

Nic materialnego i uznanego społecznie za wyższy cel nie ma żadnego znaczenia jeśli nie znajduje się w wewnętrznym, indywidualnym sakrum życia człowieka.

Bez SAMOwartości (nie będącej odbiciem w przedmiotach) nie można nawet mówić o próbie zbudowania własnej wewnętrznej konstrukcji opartej na sile, zrozumieniu, wyjściu PONAD i POZA. Bez podstaw duchowych, które rozumiemy indywidualnie – amoralnie i aspołecznie (bo powszechnej moralności i reguł społecznych satanista nie może zaakceptować nawet szczątkowo) – istota ludzka jest pustą wydmuszką, której wmówiono, że osiągnięcie jakiegokolwiek innego celu niż nabieranie cech nadczłowieka (odrzucającego człowieka, którego znamy i z którym nie możemy się zgadzać) jest drogą do samozniszczenia.

Bez JA nie ma prawdziwego świata i światła. Bez prawdziwego zrozumienia JA nie ma prawdziwego życia. Człowiek, który ma odwagę myśleć o sobie JA – stawia pierwszy krok by zabić człowieka omamionego systemem wartości, który jest poza nim… i co jest sprzeczne z jego prawdziwie duchową naturą. Sprowadzono nas jako puste kartki, a jednak dotarliśmy tutaj, do miejsca w którym zwykłe odpowiedzi i przepisy nie są do zaakceptowania.

JA jestem poza wartościami świata, który jest tworem bezużytecznych cech.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s