Ogień nie lód


Nigdy nie protestowałem gdy obrzucano mnie kłamstwami. Nie chciałem niczego zabraniać ludziom. Dać im owoc z kłamliwego drzewa poznania? Po co? Drzewo poznania w swojej intencji było kłamstwem i wybiegiem przeciwko człowiekowi. Spróbowanie z drzewa poznania nie dało przecież poznania. Dało tylko cierpienie i strach. Drzewo poznania nie było niczym jak tylko kłamstwem. Intrygą przeciwko mądrości i wolności.

Po mi ludzie zniewoleni, po co byłby mi kreować niewolników? Ludzie byli wolnymi, a ich wybory i pomyłki należały do nich samych. Niewolnik jest pół człowiekiem, nie należy do siebie, należy do tego, który go zniewolił.

Nazwano mnie ojcem kłamstwa. Brzydzę się kłamstwem – jest nie tylko oszukiwaniem innych, oszustw także kłamcy. Okłamywanie siebie samego uznaje za największą winę jaką może nosić ludzka istota.
Czym jest kłamstwo w świecie kłamstw? Wątpliwością? Wygodą? Oszustwem? Strachem? Często kłamie się ze strachu przed prawdą. Kłamstwo cuchnie stęchlizną. Wreszcie kłamstwo jest zaprzeczeniem wolności. Kłamstwo oznacza przyjęcie więzów i zbudowanie murów więzienia. Dobrowolność niewoli i akceptacja bólu, a ten ból nie przynosi nauki i doświadczenia, jest bólem niszczącym. Pokolenia niewolników rodziły dzieci niewolników, którzy nie znali innego świata. Kto nie poznał wszystkich smaków ten nie wie, że mogą istnieć. Istotą wolności jest poznanie.

Ogień jest symbolem życia, jego przeciwieństwo oznacza śmierć. Ogień oczyszcza, wypala i spala, lód zabija i zatrzymuje. Jesteśmy z ognia. Z iskry, która ma oczyścić, odkazić bólem, zostawić znak o tym czego dokonaliśmy, stemplem przeszłości i przyszłości. Znakiem pieczęcią.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Jeden komentarz na temat “Ogień nie lód”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s