Pożądanie – po co są instynkty jeżeli mamy je tłumić


Pożądanie. Tępione, ujarzmiane, zdecydowanie zakazywane, przedstawiane jako ułomność i słabość charakteru. Pożądliwość czyli daleko posunięte pragnienie, posiadania lub zdobycia kogoś lub czegoś. Tak jak każdy instynkt może być destruktywne i kreatywne. Niszczące i stwórcze. Człowiek, natura, siły przyrody cechują się działaniami destruktywnymi i kreacyjnymi.

Pożądanie w kategoriach religijnych jest odbierane jako słabość ciała wobec woli. Skąd biorą się w nas instynkty? Z wiary? Z kodeksów? Wychowania?

Pożądanie jest zakorzenione w ludzkim ciele i umyśle – może być kreacyjne lub niszczące (w tym również auto destruktywne). Wybór leży w walce pomiędzy ciałem, a umysłem, tam gdzie jest człowieczeństwo, zwierzęcość i przyrodzona boskość. Pożądanie może nas zgubić lub zbawić. Pożądanie może prowadzić do osiągania niemożliwego.

Jeżeli pożądasz rzeczy, które mogą cię zniszczyć – sam się skazujesz. Wolna wola jest kluczem do wszystkiego. Prawdziwa wolna wola, nie ta, którą narzucono lub wmówiono.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Jeden komentarz na temat “Pożądanie – po co są instynkty jeżeli mamy je tłumić”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s