Bóg w polityce


Polska teraz w 2016 jest politycznie i społecznie rozdarta, nie jest prawdą, że ilu Polaków tyle opinii. Społeczne opnie są dość klarowne i nieskomplikowane.

Ludzie są albo zacofanym ciemnogrodem, który wierzy w Boga, PiS, Kościół, zamach smoleński i mesjanizm polski, albo są wojującymi lewakami, którzy wspierają homoseksualizm, wiarę w Boga traktują jako objaw skretynienia, są otwarci na wszystko co modne.

Jedni i drudzy zapalczywie i wytrwale się zwalczają – tak jak tylko się da. Wspólny mianownik albo mianowniki to… Bóg (istniejący lub nie) i władza.

Definicja Boga wiąże się z pozyskiwaniem władzy nad innymi. Tu w naszym romantycznym kraju przybiera coraz bardziej kategoryczne formy.
Z jednej strony jest to Antoni Macierewicz, z drugiej Grzegorz Schetyna albo słynny Ryszard.

Do dziś Pan Wałęsa święcie wierzy, że to Matka Boska, Papież JPII i on sam zmienili i uratowali świat od komunizmu, który dokładnie po upadku PRL przeistoczył się w nową formę.

Lewe skrzydło mieni się jako lud oświecony – a w gruncie rzeczy to mieszanka dewiantów, cwaniaków, złodziei i idiotów (o czym świadczy wspieranie pomysłu by imigranci mogli swobodnie wyrzynać rasę europejską). Prawe skrzydło (nie tylko PiS) to zacofani katolicy, pałający chęcią rozliczania i zemsty. To ludzie oddający się pod płaszcz spasionych dostojników państwa Watykańskiego, które od końca pontyfikatu Wojtyły trzęsie się w posadach. Lewicowcy oddają się w ramiona Merkel, która marzy o stworzeniu nowego rodzaju niewolnictwa – trochę tak jak sam Hitler. Merkel oczekuje, że mniejsze kraje będą posłuszne, a sprowadzeni muzułmanie wdzięcznie będą służyć niemrawym Niemcom – nic z tego.
Nic też z tego, że brudny Watykan się kiedykolwiek oczyści.

Czy są jakieś opcje poza tym szaleństwem?
Nie ma. Ta groteska w zasadzie obejmuje tylko dwa skrajne obozy, w których element Boga jest istotny.
Obie strony są ciemne i głupie – ich motywacje nie przekładają się bezpośrednio na chęć (zaznaczam tylko chęć) by pomagać ludziom.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s