Pogarda dla niewolników


Człowiek nie jest personifikacją owcy – uległość, akceptacja narzuconego losu, bezkrytyczność w podążaniu za przywódcą stada. Permanentną cechą ludzką jest dążenie do wolności, szczęścia i spełnienia. Różne zabiegi religijne, polityczne i socjologiczne zmierzają do tego by człowieka nakłaniać lub przekonywać, że wyzbycie się naturalnych przymiotów jest dla niego dobre, dlatego teraz mamy erę niewolników, którym wmówiono, że są wolni. Umiejętność syntezy myśli i wniosków „myślę – więc jestem” zostaje zarzucona, dziś nie trzeba myśleć – myślą inni. Co się stanie z niewolnikami gdy zwróci się im wolność? Będą zagubieni. Wniosek – sataniści gardzą większością społeczeństwa – jako zbiór ludzi – bezwartościowy, bezkrytyczny i zazwyczaj pozbawiony dążenia do poznawania i rozwoju, który cofa obraz człowieka i jego ambicje o kilka jeśli nie kilkanaście wieków wstecz.

Advertisements

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

2 thoughts on “Pogarda dla niewolników”

  1. Gardzą? Raczej im współczują. Satanista nie powinien gardzić człowiekiem szanującym siebie i innych. Brak ich wolności, to że nie potrafią sami myśleć nie jest powodem do wzgardzenia a właśnie współczucia. Powinniśmy im pomóc a nie odtrącać.

  2. To nie jest kwestia „odtrącania”… człowiek jeśli potrafi sam sobie uświadomić, że nie jest wolny lub że tkwi w jakimś zakłamaniu ma mentalność niewolnika. I z tym już nic nie da się zrobić. Satanizm nie jest od zbawiania zagubionych. Musisz zbawić się sam. Odpowiedzi są wszędzie, trzeba mieć tylko odwagę ich poszukać, a później się nad nimi zastanowić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s