piekło piekło


Wszyscy znamy potoczne wyobrażenie piekła wg Katolików, czyli diabły z ogonami gotujące w siarce wyjących nieszczęśników Emotikon smile
Wg nas piekło nie istnieje w innym wymiarze niż to… które można przeżyć za swojego życia, a nie po śmierci. Ciężkie doświadczenia powinno traktować się jako naukę, ale z pewnością doświadczanie złych rzeczy nie jest konieczne by stawać się wartościowym człowiekiem.
Co do katolickiego piekła – postanowiłem kiedyś o to zapytać duchownych bardziej światłych niż wiejski proboszcz.
To jakie jest to piekło? Najczęściej słyszałem, że piekło to miejsce w którym nie ma… Boga i to jest największa kara. Inne porównania (moim zdaniem bardziej trafiające do wyobraźni) to, że otchłań jest miejscem w którym nie ma żadnej radości – stan wiecznej, najczarniejszej depresji. Jeszcze inny przykład piekła – to jakby siedzieć głodnym przy stole zastawionym smakowitymi daniami i mieć ogromny widelec, który nie pozwala na nałożenie czegokolwiek. Trochę to śmieszne, że straszy się czymś co jest niedookreślone, a „wierni” jednak w to wierzą. Zadziwiające piekło, a w kontrze równie niedorzeczne niebo?
Cóż postanawiamy żyć tu i teraz i staramy się jednak mieć swoje niebo, nirwanę, spełnienie i poczucie zgody ze sobą samym.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s