Jajcarska tradycja i rodzinny terroryzm – czyli święta, alleluja, alleluja


Świąteczny przymus albo rodziny terroryzm to tzw. „tradycja” :) raz na rok przykładny Polak Katolik przypomina sobie, że powinien się elegancko ubrać i z koszykiem zawierającym gotowane jaja i kiełbasy wybrać się do kościoła.

Tradycja jest święta, rodzinna i nie daj bóg gdy ktoś od niej odstępuje – taki to jest wyklęty z rodziny, jest nieszczęśliwy, samotny i pewnie pije do lustra aby zadusić w sobie żal z powodu braku świąt. Tak to widzą katolicy.

Dla mnie święta per se są koszmarem – pomijam już tę jarmarczność i przymus do zajmowania się przygotowaniami, pomijam przymus do udawania radości, świąt nie rozumiem – Jezus znów się wskrzesił, a na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy zajadają się jajami, kiełbasą, ciastami, później napiją się wódki i bełkotliwie będą oceniać sytuację na Ukrainie lub kto ma większe szanse Komorowski czy Duda. Ci co nie piją zasiądą przed TV i będą katować się powtarzanymi filmami przeplatanymi seriami reklam środków do higieny intymnej. Święta to prawdziwe piekło :) i to tak męczące, że sam sobie zazdroszczę, że mogę je spędzić (tradycyjnie) na robieniu rzeczy, które sprawiają mi przyjemność – czytaniu, oglądaniu filmów, które lubię, na pracy (a jakże można nadrobić w spokoju wszystko na co brak normalnie czasu). I żeby nie było – lubię jajka gotowane na twardo z majonezem i nimi się będę zajadać.

Podobno są symbolem nowego życia i alegorią, że po śmierci Jezusa czeka nas nowe życie. Ok nawet jeśli będziemy pamiętać, że to w gruncie rzeczy pogański zwyczaj, który przeflancowano (podobnie jak kilka innych) jak tzw. tradycję, to czy sam fakt, że jedząc (pardon za dosłowność) nienarodzony płód kury świętujemy w ten sposób nowe życie? Trochę to dziwne. Smacznego życzę i świętego spokoju na co dzień, a zwłaszcza od święta.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s