Nie ma jak rodzina – czyli gwóźdź do trumny wbity


Działania Antona – zwłaszcza u schyłku jego życia pogrążyły, zdewaluowały i w gruncie rzeczy ośmieszyły kościół satanistyczny jako organizacje, a ściśle rzecz biorąc ograniczyły możliwość jego rozwoju. Aby zostać członkiem tego kościoła trzeba wnieść opłatę i zyska się przynależność (jawną lub ukrytą) do CHOS. Niewiele prawda? I w istocie takie członkostwo niewiele znaczy.

LaVey zmarnował wielką szanse gdy jego inicjatywa pociągała za sobą wartościowych ludzi, którzy byli zafascynowani ideami, które tak charyzmatycznie głosił, szanse zamienił na pieniądze. Dzisiejszy Kościół Szatana przypomina sklepik z mroczno strasznymi gadżetami.

LaVey nie poradził sobie ani z organizacją, ani z … wlasna rodzina, jego corki – jedna zalozyla wlasny odlam, druga bierze udzial w rockowych performance – zalosnie to wyglada. Nastepca LaVeya – Peter Gilmore, który jest administratorem kościoła przypomina w swoich działaniach dobrotliwego (acz błyskotliwego) staruszka. Wnuk Laveya – Satan Xerxes Carnacki LaVey – który postanowił zbuntować się przeciw swoim rodzicom i nie pozwalac na obrazanie pamieci – wyrzekajac sie swoich rodzicow (ktorzy zalozyli wlasna organizacje stojaca nieco w kontrze do CHOS) dziadka Antona – okazal sam sie gosciem, ktory wiecej czasu spedza w wiezieniach niz na wolnosci.


Oczywiscie Laveyowi zawdziecza sie zbudowanie i nazwanie wszystkiego co jest naszym systemem filozoficznym, kamieniem wegielnym. Jednak on sam np. handlujac tytulami kaplanow, uczestniczac w celebryctwie, babrzac sie w showbiznesie – zniszczyl swoje dziecko. Co dalej? Powinni byc ludzie, ktorych interesuje cos wiecej niz tylko noszeniem czarnych garniturów i pentagramu.

na zdjeciach – wnuk Antona LaVeya – Satan Xerxes Carnacki LaVey, córka Karla LaVey, Zeena Lavey (po faszyzujacym mezu) Schreck (pierwsze ochrzczone dziecko w kosciele satanistycznym).

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s