W Twoim życiu może istnieć tylko jeden Bóg, którego możesz pojąć, zruzmieć, zaakceptować


„A ty – mówił Berlioz do poety – bardzo dobrze i odpowiednio satyrycznie pokazałeś, na przykład, narodziny Jezusa, syna bożego, ale dowcip polega na tym, że jeszcze przed Jezusem narodziło się całe mnóstwo synów bożych, jak powiedzmy fenicki Adonis, frygijski Attis, perski Mitra. A tymczasem, krótko mówiąc, żaden z nich się w ogóle nie narodził, żaden z nich nie istniał, nie istniał także i Jezus.” — Mistrz i Małgorzata

Co się stało z poprzednimi wielkimi bogami? Przecież tak samo ich czczono, wielbiono i drżano przed nimi. W gruncie rzeczy postać boga sprowadza się do jednej cechy – stworzenia obrazu przerażającego, tajemniczego, gniewnego, zaborczego, pozbawionego jakichkolwiek pozytywów – z jednoczesnym zaznaczeniem, że jest dobrem idealnym, które wykracza poza nasze zmysły. Jakże wygodna ściółka dla zbudowania władzy nad ludźmi. Umniejszyć człowieka, postawić go przed wyimaginowanym bogiem, narzucić mu „boskie” prawa i reguły i uczynić wyznawcą, niewolnikiem zdolnym nie tylko do płacenia ale i oddania życia. Komu? Komuś kto nie istnieje, a kogo „idee” reprezentuje banda kapłanów.

W Twoim życiu może istnieć tylko jeden Bóg, którego możesz pojąć, zruzmieć, zaakceptować i pokochać. Twój Bóg narodził się w Tobie.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

2 myśli na temat “W Twoim życiu może istnieć tylko jeden Bóg, którego możesz pojąć, zruzmieć, zaakceptować”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s