Nie wiadomo czy dziecko księdza było człowiekiem


Poznańska prokuratura ponownie umorzyła sprawę porodu na plebanii, na której w 2011 roku urodził się syn księdza Mariusza G. Wikariusz wezwał karetkę dopiero wtedy, gdy stwierdził, że jego partnerka urodziła martwe dziecko. Prokuratura oceniła, że zachowanie księdza było lekkomyślne, ale nie było przestępstwem. Bo ksiądz nie zdawał sobie sprawy z zagrożeń związanych z porodem.

[…]

W uzasadnieniu wskazała, że nawet gdyby przyjąć, że dziecko żyło w momencie rozpoczęcia porodu, to i tak nie można by mówić o przestępstwie. Odwołując się do opinii biegłych, argumentowała, że decyzja księdza o niewezwaniu karetki do porodu na plebanii nie naraziła noworodka na realne niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku…

źródło: głoswielkopolski

Mój komentarz:

To przecież Kościół wie (a Polska jest krajem wyznaniowym), kiedy dziecko jest człowiekiem – czyli od momentu zapłodnienia. Dlaczego tu nie zaprotestował? Ksiądz miał dziecko ze swoją gosposią, a gdy ta zaczęła rodzić – założył słuchawki na uszy by nie słyszeć krzyków. Cóż prawdopodobnie otrzymał pasterskie pouczenie od biskupa by używać prezerwatyw na przyszłość.

Advertisements

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

3 thoughts on “Nie wiadomo czy dziecko księdza było człowiekiem”

  1. Ksiądz Mariusz G., który nie wezwał karetki do kochanki rodzącej jego syna na poznańskiej plebanii, został wysłany przez poznańską kurię do wsi Pnikut na Ukrainie. Tam naucza wiernych o dojrzałości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s