Ciepłe listy – od Papieża do Adolfa Hitlera


Papież Hitlera
Papież Hitlera

Papież PIUS XII do Adolfa Hitlera:

Do Szanownego Pana Adolfa Hitlera, Führera i Kanclerza Rzeszy Niemieckiej!

Rozpoczynając nasz pontyfikat, pragniemy zapewnić Pana, iż nadal z oddaniem będziemy służyć duchowemu dobru narodu niemieckiego, którego przywództwo Panu powierzono (…) W ciągu naszego długoletniego pobytu w Niemczech staraliśmy się z całych sił ustanowić harmonijne stosunki pomiędzy Kościołem a państwem. Teraz, gdy nasze duszpasterskie obowiązki zwiększyły nasze możliwości, o ileż żarliwiej modlić się będziemy w tej intencji. Niechaj pomyślność narodu niemieckiego i jego postęp we wszystkich dziedzinach ziści się z Bożą pomocą!

Argumentacją współczesnych obrońców Piusa XII są tezy, że działał tak aby wyprowadzić w pole Hitlera, że po cichu pomagał żydom, że nieprawdą jest, że układał się z Niemcami dla własnego bezpieczeństwa i wygody.

Trochę histori

3 kwietnia 1917 papież Benedykt XV mianował go nuncjuszem w Monachium w Bawarii, a następnie konsekrował go na arcybiskupa tytularnego Sardes.

W 1920 roku Eugenio Pacelli (pozniejszy Pius XII) otrzymał nominację na nuncjusza w Berlinie. 16 grudnia 1929 otrzymał kapelusz kardynalski. W 1930 roku został sekretarzem stanu.

W 1933 roku przyczynił się do podpisania konkordatu z III Rzeszą. Negocjował go z Hitlerem. Traktat ten pozwalał uzyskać status prawny dla działalności niemieckich katolików w III Rzeszy.

W 1939 roku tuż przed wybuchem II wojny światowej, Pius XII zaproponował, by Polska zgodziła się na żądania niemieckie – za wszelką cenę chciał nie dopuścić do otwartego konfliktu zbrojnego w Europie, nawet kosztem suwerenności terytorialnej Polski.
Pierwsze sześć lat jego pontyfikatu przypadło w okresie II wojny światowej. Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich dyktatur gen.Francisca Franco w Hiszpanii, Antonia Salazara w Portugalii oraz faszystowskiej dyktatury Ante Pavelića w Chorwacji, Pavelića osobiście przyjął na audiencji w Watykanie, 18 maja 1941 roku Pius XII i udzielił mu błogosławieństwa. W trakcie okupacji niemieckiej w Polsce zezwolił na przeniesienie pasterki z godzin nocnych (policyjnych) na wcześniejsze, aby ludność mogła w niej uczestniczyć.

Gott_Mit_Uns_by_christians
Pius XII zmarł 9 października 1958 w Castel Gandolfo i został cztery dni później pochowany w Watykanie w Bazylice św. Piotra.

Wszyscy jawni i wpływowi naziści i ich poplecznicy zostali osądzeni lub umknęli sprawiedliwości – skrywając się przy pomocy Watykanu w Argentyni. Papież pozostał nietykalny. Nawet dziś jego historie próbuje się relatywizować i rewidować na korzyść wybrańców Ducha świętego.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

4 myśli na temat “Ciepłe listy – od Papieża do Adolfa Hitlera”

 1. Nie widzie tu czynnikow politycznych, a raczej elementy wiedzy historycznej, ktora jest okryta wstydliwa cisza. Historie Papieza Hitlera sa znane od dawna, a z pewnoscia temat byl podnoszony jeszcze w ubieglych dziesiecioleciach.

 2. Papież dobrze że trzymał z Franco bo księży i zakonnice republika komunistyczno lewicowa mordowała w imię tolerancji i demokracji to samo lepszy był Mussolini niż komunista we Włoszech.
  List do Hitlera ma charakter kurtuazyjny a nie jakiś pochwalający jego ideologię to proszę wyraźnie zauważyć i rozróżnić.
  Przypominam że Kwaśniewski też podawał rękę papieżowi z którego się śmiał Janowi Pawłowi II.

  1. Możliwe, że mówimy tu o dyplomacji i kurtuazji. Polityka, polityką – Watykan także ją musiał prowadzić. Pytanie na ile ów Papież był samowolnie entuzjastą Hitlera (a wg mnie był – jak spora w tamtych czasach część katolików) czy kierował się dobrem własnego Państwa, które przecież leżało w objęciach faszystowskich Włoch. Inna strona medalu – to kariera nunjusza w Monachium.
   Ok patrząc racjonalnie – były państwa, które Hitlera potępiały, były takie które chwaliły. Papież Hitlera np. pochwalał zajęcie ziem polskich jako historycznej sprawiedliwości.
   Kwaśniewski to ateusz – to jedno, drugie z Papieża jawnie drwił Siwiec (teraźniejsza ikona Palikota)… poza tym nie powinniśmy porównywać czasów wojennych z podrygami cwaniaków postkomunistów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s