Wojny narodów


świat był i jest targany wojnami – tymi o ziemię, władze, wpływy – większość inspirowane motywami wyższymi – takimi jak religia, walka z innymi religiami niż najeźdzcy, chęć zdobycia władzy i bogactw.
Ludzkość od wieków ciemnych aż do technologicznych wyżyn (tych naszych współczesnych) topi się w krwi i cierpieniu. Ludy omamione wezwaniami szamanów i wodzów wznosiła broń wszelkiego rodzaju aby uśmiercić w imię bogów lub idei lub jednego i drugiego.
Pomimo, że dotarliśmy do punktu by móc przenosić myśl w czyn, humanizm i lepsze życie, ciągle attawistycznie jesteśmy gotowi by zmieść tych, którzy myślą inaczej, wierzą w co innego, lub nie chcą przyjąć wiary.
To „zbawcza” cecha by ocalić innowierców od zła prowadziła zwykle do zła niepomiernie większego.

Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę.

To apostolskie słowa – nie szamańskie – jednak trzeba oddać, że są w harmonii z faktami.
To od wypraw krzyżowych, przez wojny tzw. światowe aż po współczesne konflikty – to tu się nie ściera zło z dobrem. Tu się zawsze ścierały religie i przekonania. Można powiedzieć, że wypaczone ale czy naprawdę? Jak może być wypaczonym coś co ma w swojej istocie zapis tego aby nienawidzić tych innych – tych drugich.
Chrześcijanie nienawidzą grzechu – czyli ludzi grzesznych (nie żyjących w zgodzie z kanonami chrześcijanstwa), Islam nienawidzi niewiernych – czyli znów tych, którzy nie wyznają tego samego systemu wartości i bardzo ścisłych i dosłownych zasad.
żydzi nienawidzą muzełmanów i generalnie trwają w przekonaniu uciemiężenia narodu wybranego przez wszystkich gojów – czyli wszystkich, którzy nie są żydami.

Nikt nie dotarł do prostej prawdy, że nie musimy stawiać absurdu aby kochać każdego albo każdego nienawidzieć? Nikt od wieków. Topimy życie w śmierci.
Jak abstrakcyjnie brzmi dziś pojęcie humanitaryzmu, wiary w człowieka, w ludzkość – to puste słowa, za nimi kroczy wieczna wojna narodów, ras, religii.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s