Pius XII dla III Rzeszy i Polski


Sedia-piusxii20 października 1939 r. Pius XII wyraża poparcie dla hitlerowskiej napaści na Polskę. Papież uznał ją za „walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość.”

1945 r. – Pius XII w orędziu wigilijnym staje w obronie głównych oskarżonych o zbrodnie przeciwko ludzkości. Kuria rzymska interweniuje w sprawie ułaskawienia 200 zbrodniarzy hitlerowskich, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. To niewielki epizod w szeroko zakrojonej akcji ratowania hitlerowców przed odpowiedzialnością karną.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

7 myśli na temat “Pius XII dla III Rzeszy i Polski”

 1. Ze sto lat szukałam przycisku „dodaj komentarz”, pomimo, że korzystam z wordpressa. Ale to pewnie nieprzespana noc. Przypadkiem trafiłam, życzę sobie więcej tak rzeczowych i logicznie rozumujących (w ogóle rozumujących!) ludzi, jak Ty. Czekam na więcej.

  1. Dziekuje Małgosiu – gdybym był na tyle pyszny by oczekiwać takich słów jak Twoje to pewnie bym powiedział, że czekałem na nie sto lat. Ale po prawdzie choć to miłe to nie spodziewałem się takowych słów nigdy. Co do przejrzystości – zobacze jak i czy można poprawić czytelność.

 2. Szczęśliwie Franka skazano na śmierć w Norymberdze, a drugiego powieszono w Poznaniu na stoku Cytadeli.
  ‚Papież uznał ją za „walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość.”’ – jakieś źródła?

  1. Jest to fragment orędzia wigilijnego z 1945 r. Do oryginału nikt nie dotrze.

   Można natomiast zaufać brytyjskim badaczom (jak wiadomo w UK dominuje ewangelizm) bo nie mają żadnego interesu by chronić wizerunek państwa watykańskiego.


   W brytyjskich archiwach odnaleziono dokumenty, rzucające cień na postawę Piusa XII wobec Holokaustu i wskazujące na to, że nie chciał on otwarcie potępić hitlerowskich władz Niemiec – ogłosili włoscy historycy Mario J. Cereghino i Giuseppe Casarrubea, specjalizujący się w badaniach w londyńskim archiwum Kew Gardens.”

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Dlaczego-Pius-XII-milczal-podczas-wojny,wid,11910327,wiadomosc.html?ticaid=117aac

   1. Aż mnie nerwica łapie, gdy widzę tytuł: „Dlaczego Pius XII milczał podczas wojny?”, a tekst mówi „Dlaczego Pius XII milczał w sprawie holocaustu”. Czemu nikt nie powie żydom, że oni wcale nie są najważniejsi, a największą ofiarę podczas wojny ponieśli Polacy i sowieci. W II WŚ wcale nie chodziło o holocaust, a wstrzymanie spłaty zadłużeń i grabieże. No ale to należałoby wytłumaczyć pismakom z WP.

    Artykuł marny, ale za to komentarze ratują sprawę. Przynajmniej z nich można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Dzięki.

    1. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że antysemityzm był powszechny przed II ws. W antysemityzmie mieli także swój udział księża i to również ci wpływowi. Żydzi uważają się za naród wybrany i jako taki nie podlega on zwykłym regułom. Antysemityzm kościelny jest maskowany bo JPII był bardzo pro żydowski, idealistycznie i głupio ale tak było.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s