abdykacja Benedykta XVI – czas pokuty za JPII


Kwestia kanonizacji JPII jest jedną głównych z przyczyn ustąpienia Benedykta XVI, który wielokrotnie mimo nacisków odwlekał decyzję o ogłoszeniu świętym swojego poprzednika. Dlaczego?
Tak gest przecież dodałby mu wielu zwoleników, tego oczekiwali ludzie krzycząc „santo subito” na pogrzebie JPII. O to prosili polscy hierarchowie czekający na nowego świętego do którego będzie można się modlić, budować kościoły pod jego wezwaniem – jeszcze raz obrócić złoty pieniądz w kościelnych rękach.

Benedykt XVI postawił sobie uczciwe i jak się okazało niemożliwe zadanie – oczyszczenie Kościoła.
Zdał sobie sprawę, że nigdy mu to się nie uda – prędzej zostanie skrytobójczo zabity (jak wielu jego poprzedników) co wybrał? Pokutę i naturalną śmierć – w zgodzie ze samym sobą.

Nie potrafił się zgdzić i stanąć wbrew swojemu sumieniu (jako papież już nie mógł przenieść ciężaru odpowiedzialności na ziemskiego zwierzchnika – co wcześniej czynił by tuszować afery pedofilskie – na polecenie JPII)… wybrał więc znaną drogę – jedyną uznawaną drogę by zmyć także nieswoje winy – pokutę i modlitwę do końca życia.
Szkoda tego biednego starca – myślę, że Ratzinger naprawdę się modlił by go nie wybrali Papieżem… nie zasłużył sobie na taki los.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Jeden komentarz na temat “abdykacja Benedykta XVI – czas pokuty za JPII”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s