Wandalizm, a nie satanizm


19-latka z Lubska wymalowała nad wejściem do kościoła napis „Ave Satan”. Grożą jej dwa lata więzienia.

Żarscy prokuratorzy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniej mieszkance Lubska. Pod koniec października wymalowała różową farbą napis „Ave Satan” nad drzwiami wejściowymi do tamtejszego kościoła. Policjantom udało się namierzyć wandalkę. Usłyszała zarzut obrazy uczuć religijnych i znieważenia miejsca kultu religijnego.

Nastolatka przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wspólnie z prokuratorem ustalili karę na 160 godzin prac społecznych do wykonania w ciągu ośmiu miesięcy. Jeśli sąd odrzuci wniosek, dziewczyna będzie musiała się liczyć z karą grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13132184,To_nie_jest_kraj_dla_satanistow__Proces_za__Ave_Satan_.html

Wandalizm nie ma niczego wspólnego z satanizmem – jest to objaw niedojrzałości i nastoletniej głupoty – z której wielu nie wyrasta. Satanista – nie ma prawa być wandalem albo debilem. Satanista wielbi piękno i intelekt. Stanowczo potępiam tego typu akty i mam nadzieję, że sprawczyni zostanie stosownie i adekwatnie ukarana.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s