Czarne garnitury


Metalowcy to w większości idioci – wie to każdy bardziej rozgarnięty człowiek. Jednak muszę się zgodzić z wypowiedzią jednego z liderów metalowego bandu nt satanistów. Zapytany przez jednego niezbyt światłego redaktorzynę o to czy wśród ich fanów są sataniści, którzy noszą łańcuchy, odwrócone krzyże, tatuaże, etc. ten odparł: „ci prawdziwi   ubierają się w drogie, czarne garnitury i nie sądze by mieli potrzebę latania po cmentarzu z jabolem w ręku”.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

8 myśli na temat “Czarne garnitury”

 1. Panie P i L nie wysylaj Pan po 5 razy tego samego. Panski bohater jest klasycznym kretynem i to jedyny powod dla ktorego ten komentarz tu pozostawiam. By dac swiadectwo prawdzie ;) glupota ma te tendencje, ze obnaza sie najlepiej sama.
  Pisalem duzo wczesniej, ze muzyka metalowa nie ma niczego wspolnego z satanizmem, tak samo jak ten rozedrgany i nawrocony misio, ktory jest na ww. filmie.
  Jesli stawia Pan jakies tezy o prawdzie, nawroceniu i opetaniu – to prosze o swoje przemyslenia, a nie jakis krzywy material ze spotkania w domu kultury.

 2. Pański pomysł na cenzurowanie wpisów wprowadza zamieszanie i stąd powtórzenia tego samego materiału, ale cieszę się że został zamieszczony.

  Na wstępie: To nie muzyka jest zła, a jedynie treści, które zamierza wnieść i promować np.: zachęcanie do agresji, przemocy, nihilizmu itp. Misie też potrafią robić wodę z mózgu, widziałem kilka destrukcyjnych bajek dla dzieci, które nie działają rozwijająco na młode pokolenie.

  Myślę, że przytoczony przykład nie jest odosobniony, a przedstawiony bohater tego filmu do niedawna miał podobne poglądy do Pańskich. Warto więc zaznajomić się z materiałem, bo dziedzina którą się Pan zajmuje nie jest tylko zwykłą zabawą ale stanowi realne zagrożenie dla sfery duchowej, tylko niepotrzebne te inwektywy w stosunku do bohatera filmu, taka formuła nie przystoi zwłaszcza administratorowi poważnego bloga.

  Cieszę się, że prosi mnie Pan o przemyślenia, to dowód na to, że szuka Pan prawdy, która jest drogą do prawdziwej wolności, czyli nie jest Pan satanistą, bo to ideologia kłamstwa i chaosu, choć czasem sprawia pozór prawdy.

  P.S.
  Zaglądając do rozdziału – W pigułce – przeczytałem, że sataniści są buntującymi się romantykami, a to jak wiadomo jest zajęcie dla marzycieli żyjących w irracjonalnym świecie, jak się to ma do obecnego tu bloga, z założenia poważnie traktującego temat prawdziwego satanizmu, który jak widać okazuje się romantyczną mrzonką?

  P.P.S. Pewnie dla niektórych wyda się to dziwne, ale uważam, że sataniści w różnym tego słowa znaczeniu, należą do osób wrażliwych, a raczej nadwrażliwych, tyle że na punkcie swojego ego (główne założenie satanizmu). Nie uważa Pan, że uzależnienie od własnego ego jest formą zniewolenia, co zaprzecza satanistycznej idei totalnej wolności od wszystkiego.

  * Dla dociekliwych: Ego jest również uzależnione od id (psychologia), bo właśnie w nim tkwią także mechanizmy nieuświadomione, często wyparte z pamięci.

  * Człowiek wolny, to człowiek, który samodzielnie dokonuje wyboru, niezależnie od tego co dyktuje mu własne ego.

  * Wolność to nie swawola, ale wybór dobra swojego i bliźnich, bez niego powstaje chaos (logika).

  * Uważam, że satanizm w przejawie ludzkim, nie jest buntem przeciw istnieniu Boga, a jedynie buntem przeciw braku jego obecności w życiu, co nie jest prawdą.

  * Wniosek: Sataniści wierzą w Boga – na poziomie superego (psychologia), czyli sumienia (teologia) – tylko Mu nie ufają do końca, że jest obecny w ich życiu.

  *Na zakończenie może zaskoczę Pana stwierdzeniem, że jeśli ktoś szuka dowodu na istnienie Boga, to potwierdzeniem jego istnienia jest właśnie ten blog, (który to z założenia chce udowodnić, że Go nie ma).

  Gdyby nie było Boga, to tu… i teraz… nie było by NIC, ani nas ani bloga (fizyka kwantowa)!!!

  Niewiarygodne…?
  Ale prawdziwe!

 3. A to nie moj pomysl na cenzurowanie – to automat. Jesli ktos powtarza material 5 cio krotnie to jest on oznaczany jako spam, zwlaszcza jesli wysyla Pan go z dwoch roznych maili w ktorych posluguje sie Pan roznymi imionami i nazwiskami.

 4. Taka jest prawda,
  Większość [prawdziwych] satanistów jakich znam to ludzie po których tego nie widać, nie ma pentagramów, łańcuchów a właśnie garnitur czy zwykłe jeansy i koszula. Są to ludzie niezwykle inteligentni i oczytani, i co najważniejsze – nie krzyczą od progu, że są satanistami i boga należy tępić czy cokolwiek tego typu.
  Właściwie bawią mnie takie „głośne” przypadki [pseudo] satanizmu gdzie jednocześnie ktoś usilnie „uzewnętrznia” swoją filozofię, czyli wydaje mu się, że w swoim wyglądzie musi zawrzeć gotyk, mrok, czerń i w ogóle najlepiej Szatana przytroczyć łańcuchem do paska… A zapytany chociażby o LaVeya pyta kto to jest…
  Zdecydowanie wolę typ pierwszych. Jako człowiek, jako kobieta i jako wyznawca tej filozofii.

 5. Szanowny Panie Piotrze, z uwagi na prace jaka Pan wykonal (sadzac po ilosci, a nie jakosci) nalezy sie przyzwoita odpowiedz.
  Dzieki Panu dowiedzialem sie nowych rzeczy (i o sobie i generalnie o swiecie, wszechswiecie i innym lepszym swiecie). Ale od poczatku…
  – muzyka metalowa mnie nie zajmuje ideologicznie czy filozoficznie – wspomnialem, iz utozsamianie jej z bliska mi filozofia jest niezgodne z prawda – czyt. metalowcy to nie satanisci,
  – dziedzina jaka sie zajmuje to ja sam – nie uwazam, ze zajmowanie sie soba jest niebezpieczne, nie praktukuje i nigdy nie praktykowalem okultuzmu, co wiecej nie mam takiej potrzeby,
  – watek o romantyzmie, a raczej wnioski z niego wynikajace jakie Pan stawia sa dla mnie pogmatwane, satanizm u podloza nazwijmy teorii zalozyl bunt przeciw zastanym zasadom, obrazem takiego buntu (przyswajalnym dla czlowieka wspolczesnego) jest bunt przeciwko biblijnemu Bogu, pokazany jako odwazne poszukiwanie wlasnych odpowiedzi, a nie przyjmowaniu ich takimi jakie ktos wypowiada,
  – uzaleznienie od ego – kazde uzaleznienie jest niezdrowe, czy uzaleznienie od Boga w calosci oznacza, ze moje zycie nie nalezy do mnie? To co Pan definiuje jako ego – czesto traktowane jako przejaw niemalze narcyzmu, na pograniczu duchowego samogwaltu – dla mnie oznacza – mnie samego, swiadomego swojego istnienia, swiadomego odpowiedzialnosci za siebie samego i swoje zycie. To egocentryzm? Niech i Panu sie przysni dowolna nazwa, wybieram siebie – zawsze, gdzie tu jakis irracjonalny romantyzm? Raczej twarde osadzenie w rzeczywistosci.
  – wg Pana satanizm nie jest buntem przeciw Bogu tylko przeciw braku jego obecnosci. Nie odrobil Pan lekcji. Wg nas Panskiego Boga nie ma. Mam sie buntowac przeciwko czemus co wg mnie nie istnieje? Lub jak Pan twierdzi buntowac sie przeciwko temu, ze brakuje mi tego przeciwko czemu sie buntuje – coz za logika.
  – Panskie stwierdzenie „Wniosek: Sataniści wierzą w Boga” jest dla mnie wydarzeniem tygodnia.

  Powtorze – idea tego miejsca jest odklamanie i obalenie bzdur czesto powielanych nt satanizmu.
  Polecam Panu watek w ktorym wyjasniam, ze Szatan, ktorego sami (jako chrzescijanie) stworzyliscie jest potrzebny wam samym najbardziej https://satanizm.wordpress.com/2008/03/09/osobiste-dygresje/

  Amen i Alleluja

 6. KK zawsze stał po obu stronach barykady barykadę tę tworząc.
  Jak chcesz mieć pełną kontrolę nad opozycją to ją sobie stwórz.
  Tak powstał satanizm.
  Po to by przeciwnicy semickiej mitologii mogli nadal pozostawać zanurzeni w niej po uszy i wspierać kościół w którym tkwią tylko że nie świadomie.

  Zbuntowani chrześcijanie dostali satanizm,byleby tylko nie zainteresowali sie tradycjami własnego kraju,byle nie porzucili religii którą w ich(satanistów)mniemaniu odrzucili.

 7. Czy jakiś katolik wątpi w istnienie Szatana?
  Jak nazywa się osoba która w Szatana wierzy?
  Jedyni sataniści to ci którzy uznają jego istnienie.

  “ludzkość MUSI NAJPIERW UZNAĆ ISTNIENIE SZATANA”
  “Godzina szatana” o. Livio Fanzaga, Diego Manetti

  Dopóki nie uwierzą,nie będzie można nimi manipulować.
  To kk uczy wiary w Szatana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s