Dokonano ekshumacji ks. Popiełuszki


W środę odbyła się ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki. Informację tę potwierdził „Naszemu Dziennikowi” o. Gabriel Bartoszewski – promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym zamordowanego duchownego. Ekshumację wykonano m.in. po to, by pobrać cząstki kości, które niedługo staną się relikwiami.
Po ekshumacji ciało księdza Jerzego Popiełuszki powróciło na miejsce, w którym dotąd spoczywało (do grobu przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu). Zgodnie z zapowiedziami metropolity warszawskiego abp. Kazimierza Nycza, ciało kapelana „Solidarności” pozostanie w tym kościele także po beatyfikacji, zapowiadanej na 6 czerwca w Warszawie

zrodlo: http://www.tvn24.pl/-1,1651190,0,1,doszlo-do-ekshumacji-ks-popieluszki,wiadomosc.html

Kosciol zacheca by kazdy dazyl do swietosci… no ale pozniejsze targanie zwłok, wyjnowanych po 30 latach z trumny – to chyba jakis horror.
Zabawa trupami bardziej mi pasuje do Hollywood niz do Instytucji mówiącej o najgłębszym humanizmie.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Jeden komentarz na temat “Dokonano ekshumacji ks. Popiełuszki”

 1. Fragment wątroby, śledziony, nerek i dwie ampułki krwi, wszystko w słoiku z formaliną w zapieczętowanej skrzynce. Przez 26 lat narządy pobrane z ciała błogosławionego księdza Popiełuszki spoczywały w kaplicy Sióstr Misjonarek w Białymstoku. Tajemnicę niespodziewanie wyjawił Kościół.

  […]

  – Lekarz, który robił biopsję, wyciął część wątroby, nerek i śledziony oraz pobrał krew. Wszystko umieszczono w szklanych pojemnikach i zamurowano w kaplicy Sióstr Misjonarek przy ulicy Stołecznej. Sporządzono wówczas protokół. Trafił on do kurii w Warszawie i w Białymstoku – dodaje Dębski.

  Przy wmurowywaniu skrzynki ze szczątkami dzisiejszego męczennika była obecna siostra Marietta.
  – Odmawiam wszelkich komentarzy na ten temat. Po rozmowie z jednym z dziennikarzy mam same nieprzyjemności – powiedział wczoraj w rozmowie z „Gazetą”.

  […]

  – Moim zdaniem lekarze, którzy wykonywali wówczas sekcję zwłok, powinni te narządy zutylizować – mówi Adam Kozub, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku i podkreśla, że jest to jego prywatne zdanie.

  – Jeżeli faktycznie ktoś zabrał narządy z ciała denata, to zrobił to nielegalnie. Zasada biopsji w medycynie sądowej jest prosta – oddanie zwłok w takim stanie, w jakim je otrzymano: kompletnych i estetycznych – mówi profesor Lech Chyczewski. – Dlaczego tak się stało? Nie mam pojęcia. Podejrzewam, że była na to zgoda Kościoła, rodziny, władze pewnie o tym nie wiedziały. Dziś jako uczelnia nie będziemy tego wyjaśniać ani do tego wracać. Minęło zbyt dużo czasu.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7999856,Tajemnica_relikwii_ksiedza_Jerzego_Popieluszki.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s