Muzełmanie kamieniują szatana


Uczestnicy hadżu – islamskiej pielgrzymki do Mekki odprawiali w piątek rytuał kamienowania szatana. Obrządek będzie powtarzany przez dwa następne dni.
Pielgrzymi kamienowali szatana w dolinie Mina, niedaleko świętego miasta. Rzucali kamieniami w stronę trzech kamiennych steli, które symbolizują kuszenie Abrahama.

Kamienowanie jest niewątpliwie jednym z najbardziej niebezpiecznych elementów pielgrzymki. Świadczyć o tym mogą liczne wypadki, do których dochodziło podczas poprzednich. W 2006 roku zadeptanych zostało ok. 360 pielgrzymów, a w roku 2004 – ok. 250.

Aby zapobiec kolejnym wypadkom saudyjskie władze zdecydowały się przebudować most, skąd wierni mogą ciskać kamienie.

Kamienowanie szatana nie było jedynym odprawianym dzisiaj rytuałem. Na znak odnowy pielgrzymi golili głowy lub też obcinali kosmyki włosów.

Pierwszy dzień kamienowania szatana to także rozpoczęcie Święta Ofiar. W trakcie tego święta, muzułmanie na całym świecie dokonują rytualnego uboju zwierząt: wołów, byków, kóz lub owiec; ich mięso rozdawane jest wiernym.

Przed pielgrzymami jeszcze najważniejszy moment – siedmiokrotne okrążenie świątyni Al-Kaba w sercu Świętego Meczetu w Mekce, z wmurowanym w narożniku Czarnym Kamieniem. Czarny Kamień to największa świętość islamu.

zrodlo: http://www.tvn24.pl/-1,1630914,0,1,tysiace-kamienuja-szatana,wiadomosc.html

Mysle, ze strasznie ciezko jest okreslic, ktora religia jest bardziej debilna… czy islam, czy chrzescijanstwo czy judaizm…

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s