Już 12 tysięcy ofiar molestowania przez zakonników odebrało odszkodowania i zobowiązało się do dyskrecji


Czyli odrazajaco – przerazajace fakty: Bierz cukierek i milcz.
Mowimy tu oczywiscie nie o calym kosciele KRK ale jego wycinku.

Specjalna komisja pod kierownictwem sędziego Seana Ryana, powołana dziewięć lat temu do zbadania nieprawidłowości w tzw. szkołach zawodowych (industrial schools) prowadzonych przez Kościół, opublikowała końcowy raport. Wynika z niego, że 250 placówek, które przez lata funkcjonowały w świadomości Irlandczyków jako azyle dla zaniedbanych dzieci, było w rzeczywistości siedliskami sadyzmu, którego dopuściło się ponad 800 członków męskich i żeńskich kongregacji zakonnych.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

3 myśli na temat “Już 12 tysięcy ofiar molestowania przez zakonników odebrało odszkodowania i zobowiązało się do dyskrecji”

  1. Sa i glosy rozsadne i zdecydowane wobec tego zjawiska, Benedyktyni sa znani ze swojej wiernosci, stanowczosci i jednoznacznosci.

    ” Watykan nie podchodzi do skandali pedofilskich z należytą powagą. Reaguje, gdy jest za późno. Trzeba, stworzy czarną listę księży pedofilów i biskupi powinni donosić na nich prokuratorom

    Takie propozycje zgłosił w weekend Martin Werlen, opat benedyktyńskiego klasztoru w Einsiedeln pod Zurychem. I wywołał burzę w szwajcarskim Kościele katolickim. Głos opata Werlena zabrzmiał donośnie, bo ma on rangę równą biskupowi i jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w liczącym ponad 3 mln wiernych szwajcarskim Kościele. Jest też bardzo medialnym hierarchą – często wypowiada się dla gazet i pisze na Twitterze.

    Opat żąda utworzenia w Rzymie centralnego rejestru księży skazanych za pedofilię, do którego dostęp mieliby biskupi. Dzięki temu mogliby sprawdzać przeszłość księży przenoszonych do ich diecezji i nie dopuszczać pedofilów do pracy z dziećmi.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s