Behemot i romantyczna historia szatana


Lider zespolu Behemot o tym jak widzi wolnosc, romantycznosc i szatana…

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

4 myśli na temat “Behemot i romantyczna historia szatana”

  1. Chyba kwintesencją tego co powiedział Nergal jest to: „nauczmy się kochać siebie”…. To bardzo głębokie i proste zarazem…. dużo osób wpadając w depresje, samotność zapominają o tym właśnie….

  2. Religie czesto przyjmuja teze i dogmaty, ze kochanie siebie jest grzechem… bo to egoizm i egocentryzm. Ciezko zatem jest to przeskoczyc – zwlaszcza w krajach gdzie religie teistyczne sa dominujace.

  3. Tak… podam przykład…. rozmawiałem o religii bogu…. duchowości z pewną autorką bloga…. Blog mi się spodobał, był napisany w duchu kontemplacyjnym, spodobało mi się.
    Nawiązała się dyskusja, wymieniliśmy kilka mejli…. Okazalo się, że autorka jest teologiem…. Ja w następnym mejlu przedstawiłem jej moją na dzień dzisiejszy filozofię bardzo niezgodną z chrześcijańską… Podalem przykłady, pana Węcławskiego, który stając się apostatą położył cień na współczesnej teologii chrześcijańskiej oraz pana Mynarka…. Podałem też link do bardzo ciekawego artykułu Mynarka: http://www.eioba.pl/a111461/kosciol_to_perwersja

    Pani niestety po moim mejlu już nieodpowiedziała….

  4. Czlowiek pewien swojej wiary i pogladow nie bedzie stronic od dyskusji – bo znajduje oparcie w swoim sposobie myslenia i w tym w co wierzy.
    Natomiast jesli dyskutujemy z osoba wykonujaca tylko pewne nakazy, to nie mozemy oczekiwac gotowosci do prezentowania i histerycznego bronienia wartosci, ktorych najczesciej nie obejmuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s