Samobójstwo a satanizm


Bear Suicide
Satanizm potępia samobójstwo – jest to wyjście ostateczne, nieodwracalne i oznaczające utratę możliwości poprawy swojej sytuacji, jakakolwiek by ona nie była. Oznacza też poddanie się i pogodzenie ze stratą życia, najwyższej wartości, jaką człowiek posiada.

Satanizm potępia nakłanianie do samobójstwa – wszelkie działania mające zachęcić drugą osobę do odebrania sobie życia są sprzeczne z naturą satanizmu jako religii i filozofii gloryfikującej życie doczesne.
Wykorzystywanie w tym celu autorytetu i pozycji grupowej jest traktowane jako jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko życiu i wolności człowieka i jako takie powinno podlegać surowej karze.

zrodlo: http://www.satan.pl/faq.php#16

W swietle ostatniego samobojstwa bylej minister – mozna powiedziec, ze katolicy pochwalaja samobojstwa (przynajmniej czesciowo) – co jest groteskowe w swoim znaczeniu i wymowie.

Reklamy

Autor: satanizm

Satanista intelektualny

4 myśli na temat “Samobójstwo a satanizm”

  1. ta… ale o tym, że samobójstwo prowadzi tylko i wyłącznie do piekła to nie wspomnieliście … to jest chore.. pokazujecie ludziom, że nawet diabeł może nauczać dobrych rzeczy a tak na prawdę to jedno wielkie kłamstwo! nie wiem co to się porobiło na tym świecie… uważam, że to wszystko to jedno wielkie diabelstwo i tyle!

    Ps.: też nie popieram katolicyzmu

  2. Moim zdaniem to nie tak. Katolicy nie popierają samobójców ale też nie są oni gnębieni. Samobójstwo jest rzeczą której nigdy bym nie popełniła ale nie tępię ludzi którzy o tym myślą tylko staram się im pomóc. Pomyślcie logicznie, jak ktoś chcę się zabić i zza ramienia słyszy: „nie jesteś wart niczego, zniknij mi z oczu” itp. to człowiek jeszcze bardziej się załamuje czując się zmieszany z błotem… zastanówcie się !!

  3. Tak,nie popieracie samobojcow ale przeciez liczy sie standard zycia?Czy i dlaczego osoba nieuleczalnie chora nie powinna miec prawa do skrocenia sobie cierpien,zakonczenia tzw.wegetacji?

  4. @andre – uważam, że człowiek powinien mieć prawo by decydować o swoim życiu, jeśli chce je zakończyć – to ja jestem za wolnością w tym temacie.
    Nie popieramy aktów samobójstwa – bo wyrażamy podziw dla życia jako takiego.
    Samobójstwo to nie to samo co eutanazja, w każdym razie nie można tego stawiać tak wprost obok siebie. Eutanazja jest wyborem innego rodzaju niż samobójstwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s